Tarkan ABD turnesinin ilk ayağında izdiham yarattı.

Megastar Tarkan, SM Production organizasyonu ile gerçekleşen Amerika konserlerinin ilk ayağı olan New York’ta sahne aldı. Ünlü popçu, dünya starlarını ağırlayan Hammerstein konser salonundaki ilk konserinde, 3500 kişiye en sevilen Türkçe ve İngilizce şarkılarını söyledi.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Tarkan’ın ABD’deki ilk gecesindeki konserine, Amerika’da yaşayan Türk sevenleri yoğun ilgi gösterdi. Ancak Türklerin yanı sıra, sanatçının Rusya, Meksika ve İran kökenli hayranları da salonu dolduranlar arasındaydı.
Megastar, ‘Acımayacak’ şarkısı ile sahneye çıktığı gecede; ‘Kır Zincirlerini’, ‘Şımarık’, ‘Şıkıdım’, ‘Dudu’, ‘Öp’, ‘Touch’, ‘Come Closer’, ‘Bounce’ gibi çok sevilen Türkçe ve İngilizce şarkılarını salonu dolduran sevenleri ile birlikte söyledi.

Tarkan’ın Amerika’daki ilk seri konserlerini gerçekleştiren, Amerika merkezli SM Production Group Genel Müdürü Şengül Oğuz, basına şu açıklamayı yaptı:

‘1 yıldır bu konserler için çok kalabalık bir ekip olarak çalışıyoruz. Biletler satışa çıktıktan kısa bir süre sonra tükendi ve izleyiciler arasında birçok farklı ülkeden izleyici vardı. Ancak salonu, Tarkan’ın çoğunlukla Rusya, Meksika ve İran’dan sevenleri doldurdu.’

İngilizce şarkılar hazırladığını duyurdu
22 Şubat günü ekibiyle stüdyoya giren ünlü sanatçı, prova sırasında çekilmiş bir video paylaştı. İngilizce şarkılar söyleyen Megastar, şu sözlerle de sürprizini açıkladı:

‘Provadayız ve çok heyecanlıyım. En sevilen Türkçe parçalarımdan oluşan repertuvarıma aynı zamanda İngilizce şarkılar da ekledim. Sanırım bunu çok seveceksiniz. ABD’de görüşmek üzere…’

Sezen Aksu imzalı ‘Şımarık’ ve ‘Şıkıdım’ adlı şarkıları sayesinde dünya çapında milyonlarca hayran kazanan Tarkan, 2006 yılında İngilizce şarkılardan oluşan ‘Come Closer’ adlı bir albüm çıkarmıştı. Ancak hem şarkılar beğenilmemiş hem de sanatçının İngilizcesi yeterli görülmemişti. Bu yüzden de albüm başarısız olmuştu.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments