Kıvanç Tatlıtuğ, ailesinin tarikat üyesi olduğu iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu.

Diz ameliyatının etkilerini atlatmaya başlayan ünlü aktör, önceki akşam Bebek Balık Evi’nden çıkışta görüntülendi. Uçankuş.com’un haberine göre, mekan kapısında soruları yanıtlayan oyuncu, geçtiğimiz haftalarda çıkan ‘Ailece Amerika’ya yerleştiler, hayatlarını bir tarikata göre şekillendiriyorlar’ iddiasıyla ilgili şunları söyledi:

‘Yok öyle bir şey. Haberi yapanları ailece dava ettik.’

Ardından Tatlıtuğ, 50 bin liraya alıp modifiyesi için 200 bin lira harcadığı aracıyla oradan ayrıldı.

Ahmed Hulusi Twitter’dan açıkladı
Kıvanç Tatlıtuğ’un ailesinin tarikat mensubu olduğu iddialarına bir yalanlama da adı geçen tarikatın lideri olduğu öne sürülen Ahmed Hulusi’den geldi.

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın’ın 31 Mart günü yayınlanan köşe yazısında ortaya attığı ‘Bir tarikat tarafından yönlendirilen Tatlıtuğ ailesi, Türkiye’de savaş çıkacağı korkusuyla Amerika’ya yerleşti’ iddiaları ortalığı karıştırmıştı. Aile adına ilk açıklamayı yapan Kıvanç Tatlıtuğ’un ağabeyi Cem Tatlıtuğ, öne sürülenlerin asılsız olduğunu ve ünlü köşe yazarı hakkında hukuki süreç başlatacaklarını bildirmişti.

Gündeme bomba gibi düşen iddialarla ilgili bir yalanlamanın da, söz konusu tarikatın lideri olan Ahmed Hulusi’den geldiği ortaya çıktı. Hulusi, yazının yayınlanışından sonraki günlerde; Twitter hesabından bakın neler yazdı:

‘Pes! Pes! Pes! Böyle İFTİRA GÖRMEDİM! Yazıdaki kişilerin hiç biriyle hayatımda karşılaşmadım! Yazıda tek doğru yok!’

‘Yakışır yalan kuru iftira, derler ya! Yakışan uyan hiç bir tarafı yok bu işin! Miami ye gideceği söylenenlerin hiç birini hayatımda görmedim!’

‘Allah selâmet vere, üşüten üşütene! Olmayan şeyh, tarikat var gösterilip, iftira üzerine medya kurgu yapıyor! Tarikatım varmışçasına!’

‘Zahmet edip twitlerime, yazılarıma bakmayan medya, iftiralarla kurgu yapıp algı operasyonuna girişiyor! Tam bir cinnet yaşanıyor medyada!’

‘Deli kuyuya bir taş atarmış, kırk akıllı çıkaramazmış! Deli sözünü temele koyup bina inşa eden aileye ne denir ki!’

Cem Tatlıtuğ sert çıktı
Tatlıtuğ ailesi Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın’ın çarpıcı iddialarına, yazının yayınlanışından bir gün sonra sert yanıt verdi.

Yalçın’ın köşe yazısında ortaya attığı ‘Bir tarikat tarafından yönlendirilen Tatlıtuğ ailesi, Türkiye’de savaş çıkacağı korkusuyla Amerika’ya yerleşti’ iddiasına yanıt, Kıvanç Tatlıtuğ’un ağabeyi Cem Tatlıtuğ’dan geldi.

Ağabey Tatlıtuğ, aile üyelerinin Ahmet Hulusi’nin müridi olduğu, bu nedenle Amerika’ya yerleşme kararı verdiği yönündeki iddialar nedeniyle hukuki süreci başlattıklarını söyledi. Hürriyet gazetesinin haberine göre; ailenin her ferdinin ayrı ayrı dava açacağını da belirten Tatlıtuğ, oldukça sert açıklamalarda bulundu:

‘O iddialardan bir tanesini doğrulayamasın, yazdıklarını kağıda döküp yediririm. Son 5 yılımı araştırsınlar. Amerikan Konsolosluğu’nun önünden geçmişliğim yok. Evet, kardeşim Tugay ile eşi Ebru Şubat’ta Amerika’ya gitti. 40 yaşında adam, 20 yıldır da Amerika sevdalısıydı, gitti. Ama dönecek. Oturma izni bile yok. Annem Nurten ve babam Erdem Tatlıtuğ da ona göre Amerika’ya yerleşmiş. Yahu babam uçağa binemiyor. Bu yüzden Kıvanç ile Başak’ın Paris’teki nikahına bile gidemedi. Adam Avrupa’ya gidememiş, Amerika’ya mı yerleşecek? Diğer iddia da dört villamızı satmışız güya, Amerika’da ev arıyormuşuz. Zamanında aldığımız ev değerlendi, sattık. Yerleşecek olsak her şeyi satardık. Malımız duruyor burada. O şahıs siyaseti, hacı hocaları karıştırmış ailemize. Ben Atatürkçü bir bireyim. Madem öyle şalvar giyeyim, tespih sallayayım, sarık takayım da tam olsun!’

İddialar ortalığı karıştırdı
Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, 31 Mart günü çarpıcı bir iddia ortaya attı. Ahmet Hulusi adlı tarikat şeyhinin ‘Rusya’nın Avrupa’ya savaş açacağı, Türkiye’nin de savaşa dahil olacağı, bu yüzden tüm tarikat mensuplarının ABD’ye taşınması gerektiği’ uyarısını ilk hayata geçirenlerin Tatlıtuğ ailesi olduğunu öne sürdü.

‘Üstad dedikleri Ahmet Hulusi’nin ‘uyarısını’ dinleyerek Miami’ye ilk giden Tugay Tatlıtuğ ve eşi Ebru oldu. Tarih 26 Şubat 2016 idi.
İki hafta sonra…
Baba Erdem ve anne Nurten Tatlıtuğ gitti.
Sonra… İpek Tatlıtuğ çocuğu Ares’le gitti.
Tatlıtuğ ailesi, Sancaktepe Sinpaş’taki dört villasını -emlakçı olmalarına rağmen- çok ucuza sattı.
Miami’de birbirine yakın beş ev almaya çalışıyorlar. Lokanta işletmeyi düşünüyorlar.
Daha gelecekler var:
(Enbe Orkestrası’ndan) Burcu Özsoy ile evli Cem Tatlıtuğ ve işadamı Cem Adanur ile evli Melisa Tatlıtuğ.
Gitmeyecek kişi; (Ahmet Hulusi’nin inadına Londra’dan ev alan) Kıvanç Tatlıtuğ olacak! Zaten… Annesini (ailenin üstadı Ahmet Hulusi’yi) dinlemeyip Başak Dizer ile evlendi. Düğüne gitmeyen annesine göre (ki artık bunu Ahmet Hulusi diye okuyun), oğlu Kıvanç Tatlıtuğ’a büyü yapılmıştı.’

Yalçın ayrıca, Reza Zarrab’ın Miami’de tutuklanmasının da bu tarikatla ilgili olduğunu ve Ebru Gündeş ile Zarrab’ın da artık ABD’de ve ‘özgür olarak’ yaşayacağını öne sürdü.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments