Taylor Swift ve Tom Hiddleston ikilisi, ayrıldıktan sonra iyi arkadaş kalmayı başardı.

İki ünlünün aşkı, son zamanlarda en çok konuşulan aşklar arasındaydı. İkilinin birlikte olmaları kadar ayrılmaları da çok ses getirdi.

Tom Hiddleston, Taylor Swift’ten ayrıldıktan sonra Los Angeles’taki 2016 Emmy Ödülleri gecesine katılınca; bütün gözler üzerinde toplandı. Gece boyunca Tom ile çok fazla röportaj yapılmak istendi ve art arda sorular yöneltildi. Ünlü aktör tam olarak söyleşi yapılmasına izin vermese de; laf arasında üstünkörü bir şekilde kendisine yönelten bir soruya cevap verdi. ‘Hala arkadaş mısınız?’ sorusuna hızlı bir şekilde ‘Evet, evet, arkadaşız’ cevabını verdi ve konuyu kapattı.

Üç aylık birliktelikten sonra yollarını ayırdılar
Eylül başlarında Us Weekly dergisine yapılan açıklamaya göre ‘bu ayrılık, dostça bir ayrılık oldu.’ Dergiye konuşan bir kaynak şunları söyledi:

‘İlişkiyi sonlandıran taraf Taylor oldu. Tom, birlikteliklerinin daha sıklıkla kamuoyu önünde yaşanmasını istiyordu. Taylor ise geçmişteki ilişkilerinin herkesin gözü önünde yaşanmasından dolayı önüne çıkan zorluklar nedeniyle buna karşı çıktı. Tom ısrar edince de ilişkiyi bitirdi.’

Tom bir süre önce ‘Taylor Swift ile benim birlikte olduğumuz gerçek ve çok mutluyuz. Bu doğru. Bu bir reklam kampanyası değil’ şeklinde konuşarak bazı basın organlarında iddia edildiği gibi şöhretini arttırmak amacında olmadığını ifade etmişti.

Taylor, 26, ve Tom’un, 35, birlikte olduklarını; ilk kez Haziran ayında ikilinin Rhode Island sahilinde çekilen romantik fotoğraflarını görünce öğrenmiştik.