Umut Evirgen davasında Tuba Büyüküstün de ifade verecek.

Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün, geçtiğimiz aylarda ‘Gizli Kalsın’ adlı mekanın sahibi Umut Evirgen ile yasak aşk yaşamaya başladı. İkilinin birlikteliği, Takvim gazetesinin magazin muhabiri Aydın Hamza’nın objektifine takıldı. Ancak iddiaya göre, fotoğraflarının çekildiğini fark eden Evirgen, adamlarına müdahale etmeleri yönünde emir verdi. Ünlü mekan sahibinin iki silahlı adamı, gazetecilerin 20 bin liralık fotoğraf makinelerine el koymaya kalkıştı. Bu olayın ardından Evirgen gözaltına alındı. İfadesinin ardından da, iki adamıyla birlikte adliyeye yollandı. Zanlılar çıkarıldıkları mahkemece ‘nitelikli yağma’ suçundan tutuklandı. Büyüküstün hakkında ise herhangi bir işlem yapılmadı.

10 yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanan sanıklar, dün hakim karşısına çıktı. Mahkemeye şikayetçi muhabirler de katıldı. Duruşmada savunma yapan Evirgen, ‘Olay günü kahvaltı yapıyorduk. Çalılıkların arasından birilerinin kaçtığını gördüm. İki arkadaşım, hırsız zannederek birinin peşinden gitti. Ancak sonra o kişilerin gazeteci olduğunu öğrendik. Gazetecilere ‘Arkadaşlar sizi hırsız zannetmiş kusura bakmayın. Herhangi bir şey olursa bu benim numaram’ dedim. Ama bana dönüş yapılmadı. Tahliyemi istiyorum’ dedi. Duruşma savcısı da sanıkların tahliyesini istedi. Mahkeme sanıkların tahliyesine karar verdi. Ünlü işletmeci tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öte yandan 5 Ekim’e ertelenen davada, Tuba Büyüküstün’ün de ifade vermesine karar verildi.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Umut Evirgen, Tuba Büyüküstün’ün cezaevinde görüşme isteğini reddetmiş!

Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün, ikizleri Toprak ve Maya’nın babası, altı yıllık eşi oyuncu Onur Saylak’la evliliğini 5 Haziran’da noktalamıştı. Güzel oyuncunun adı, boşandıktan hemen sonra işletmeci Umut Evirgen’le anılmaya başlamıştı. Evirgen’in 22 Haziran’da tutuklanmasıyla yolları ayrılan ikiliden Büyüküstün’ün yaklaşık 1 ay Metris F tipi cezaevinde tutuklu kaldıktan sonra önceki gün tahliye edilen işletmeciyi cezaevinde ziyaret etmek istediği ortaya çıktı. Ancak Evirgen’in, ünlü oyuncunun talebini, ‘Beni burada böyle görmeni istemiyorum’ diyerek reddettiği öğrenildi.

Bu arada; Evirgen cezaevinden çıkar çıkmaz kebabı çok özlediğini söyleyerek, Levent’te babasına ait olan mekana gitti ve arkadaşlarıyla birlikte kebap ziyafeti çekti.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments