Henüz 25 yaşındayken cinayete kurban giden rap şarkıcısı Tupac Shakur’un, Madonna’ya yazdığı mektup ortaya çıktı.

ABD’li siyahi rapçi Tupac Shakur, 1996’da hayata gözlerini kapadı. Tupac’ın, ölmeden 1 yıl önce, aşk yaşadığı ve daha sonra terk ettiği ünlü şarkıcı Madonna’ya hitaben hapishanede yazdığı mektuba ulaşıldı. Tupac’ın mektubunda, beyaz olduğu ve kariyerini tehlikeye atmamak için Madonna’yı terk ettiğini anlattığı ortaya çıktı. Shakur, 15 Ocak 1995 tarihli 3 sayfalık mektubunun yayınlanan bir bölümünde şöyle diyor:

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

‘Lütfen dikkatli ol Madonna. Herkes göründüğü kadar onurlu değil. Kalpleri kıskançlık ve kötülükle kanıyor. Sana zarar vermekte tereddüt etmediler. Benim 5 kurşunum da bunun kanıtı. Not: Eğer Jack ve çete ile ilgili benimle paylaşabileceğin bir bilgi varsa, lütfen paylaş. Ölüm kalım meselesi. Daima. Tupac.’

Mektup, 19 – 28 Temmuz tarihleri arasında ‘Gotta Have Rock and Roll’ sitesinde açık arttırmaya çıkacak. Mektubun değeri 100.000 dolar değerinde.

Tupac Shakur, 7 Eylül 1996 gecesi Death Row plak şirketinin sahibi Marion Knight’la birlikteyken uğradığı silahlı saldırı sonucu, 6 gün can çekiştikten sonra hayatını kaybetmişti.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments