Heja Bozyel
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Heja Bozyel

Netflix yönetimi, Türk dizilerinin olayını anlamaya çalışıyor!

Dünyanın en prestijli online TV platformlarından olan ve bir süre önce Türkçe yayınlarına da başlayan Netflix’in İçerik Yöneticisi Ted Sarandos, Episode dergisinden Heja Bozyel’in sorularını yanıtladı. Sarandos, dünya dizi sektöründeki son gelişmelere, Netflix’e ve dizi kültürüne dair ilginç bilgilere değinirken Türk dizileri hakkındaki fikirlerini de aktardı.

Netflix ekibinin çalışma şekline dair önemli detaylar anlatan Sarandos, ‘En iyi hikâyeleri ve hikâye anlatıcıları seçiyoruz. Bizim normal kanallardan farkımız, insanların işlerine karışmadan, işlerini istedikleri gibi yapmalarını sağlamamız’ dedi ve ekledi:

‘İyi hikâyelerin evrenseldir. Ancak önemli olan, o evrensel hikâyelerin dünyanın her yerindeki izleyiciye kaliteli şekilde ulaşmasını sağlamak.’

Türk dizilerini izleyip izlemediğine dair soruya karşılık ‘Şimdilik sadece Türk dizilerinin olayını anlamaya çalışıyorum’ diyen Sarandos, bunu şöyle açıkladı: ‘Bölümler aşırı derecede uzun ve sürekli, iki güzel insanın birbirine baktığı uzun sahneler var. Bunun neden bu kadar çekici olduğunu anlıyorum çünkü bütün oyuncular çok güzel. Yine de her dizinin bu kadar uzun olmasına aklım ermiyor.’

Bu sözlerine ek olarak Sarandos; İran, Meksika gibi ‘karışıklık yaşayan’ ülkeler örneğini vererek ‘Türkiye’nin şu an yaşadıklarının, 5-10 sene sonra yaratıcıları, hikâyeleri nasıl etkileyeceğini merak ediyorum. Büyüleyici bir değişim izleyeceğimizi düşünüyorum’ dedi.

Netflix’in Türk dizisi çekeceğine dair söylentilerin sorulduğu Sarandos, ‘Henüz net bir proje yok’ dese de mutlaka olacağını söyledi:

‘Türk dizilerine özellikle önem veriyoruz çünkü Türk dizileri tam da aradığımız, istediğimiz diziler. Dünyaya hızla yayılıyorlar.’Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments