Türkiye’nin ünlü isimleri, 16 Nisan’daki Anayasa Değişikliği paketi referandumunda 49 milyon vatandaş gibi sandığa gittiler.

Şimdilerde hem albüm hem de babalık heyecanı yaşayan Tarkan, vatandaşlık görevini yerine getirmek için sandık başına koştu. Oyunu Sarıyer’deki Çamlık Sitesi yönetim binasında kullanan ünlü sanatçı hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Zarfı sandığa atarken basına poz veren Megastar, çıkışta da sevenleriyle bol bol fotoğraf çektirdi.

Hülya Avşar’la eski eşi Kaya Çilingiroğlu’nun Londra’da okuyan kızları Zehra Çilingiroğlu, anayasa değişikliği referandumunda oy kullanmak için ilk kez sandık başına gitti. Sabah erkenden tek başına Sarıyer Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ne giden 19 yaşındaki Zehra, heyecanlıydı. Zehra, zarfı sandığa atmadan salondan çıkmaya çalıştı. Görevliler, ‘Sandık burada’ diye uyarınca da geri dönüp sandığa oyunu kullandığı zarfı attı. Genç kızın dalgınlığı ‘Zehra değil, sanki Leyla’ esprisi yaptırdı.

Kızıyla aynı okulda oyunu kullanan Hülya Avşar ise, ‘Aklıma Erkan Yolaç’ın ‘Evet – Hayır’ yarışması geldi. İkisini de söylemem’ diyerek güldürdü.

Boşanma davaları bir hayli çekişmeli bir şekilde süren Demet Şener’le İbrahim Kutluay da dün sandık başındaydı. Oylarını Beşiktaş Lütfi Banat İlkokulu’nda kullanan ikili, pişti olmamak için okula farklı zamanlarda gitmeyi tercih etti. Kutluay, oyunu sabah 10.00’da kullanırken, Şener ise eski milli basketbolcudan 4 saat sonra aynı sandığa oyunu attı. Neşeli olduğu görülen Demet Şener’in oyunu sandığa atarken alyansının olmaması dikkat çekti.

Oy vermek için araçlarıyla yollara düşenler trafiği kilitleyince Cem Yılmaz, çareyi elektrikli bisikletinde buldu. 5 bin 600 liralık bisikletiyle Lütfi Banat İlkokulu’na giden Yılmaz, ne oy kullanmadan önce ne de sonra konuştu.

Ajda Pekkan, sandık başına son yarım saatte gitti. Bahçeköy Açı Okulu’nda oyunu kullanan ünlü sanatçı, ‘Referandumun ülkemiz için güzel şeylere vesile olmasını temenni ediyorum’ dedi. Pekkan, elindeki eldivenlerle yine farklı tarzını konuşturdu.

Güzel oyuncu Sinem Kobal, dün oyunu Acıbadem’deki ilkokulunda kullandı. Kobal, oyunu kullandıktan sonra da burada karşılaştığı ilkokul öğretmeniyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Sinem Kobal’ın eşi Kenan İmirzalıoğlu ise ikametgahı başka yerde olduğu için oyunu eşinden ayrı yerde kullandı.

İbrahim Tatlıses, dün oyunu kullandı. Neşesinin yerinde olduğu gözlenen İmparator, sonuçların Türkiye için güzellikler getirmesini diledi.

Ata Demirer ise oyunu Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde kullandı. Sevilen sanatçı, oyunu kullanırken çekilen kareyi sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Türkan Şoray, sandık başına eski eşi Cihan Ünal’dan olan kızı Yağmur Ünal’la birlikte gitti. Arka arkaya zarfları sandığa atan anne-kız hayranlarıyla da hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi..

Belçika doğumlu Hadise de dün oyunu kullandı. Oy kullanırken güneş gözlüklerini çıkarmayan sanatçıyı çevredekiler tanımakta zorlandı.