• facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin
Türkiye, 2017 yılına İstanbul – Ortaköy’deki Reina adlı kulübe yapılan hain saldırının gölgesinde girdi. 39 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırı, tüm ülkeyi olduğu gibi ünlüleri de şoke etti.

Almanya’da doğup büyüyen Meryem Uzerli, hayatını sürdürdüğü Türkiye’deki acıya kayıtsız kalmadı. Instagram’da paylaştığı simsiyah fotoğrafla hüznünü gözler önüne seren güzel oyuncu, ‘Allah, çok sevdiğim bütün Türkler’i korusun’ dedi.

Sosyal medya üzerinden saldırıya tepki gösteren diğer ünlülerin paylaşımlarıysa şöyle oldu:

Oktay Kaynarca: Unutmayın Allah’ın adaleti bu dünyada ve yaşattıklarınızı size yaşatmak üzere. Gün yüzü görmesin soyunuz sopunuz, yedi ceddiniz. Şerefsiz, korkak, cahil, pis, çirkin, iğrençsiniz ve tarihe böyle geçeceksiniz! Savaşın bile bir namusu vardır ama siz namustan, dinden, imandan bile habersiz büyütülmüş zavallılarsınız. Dünyanın bütün şerefsizleri birlik oldunuz, canımızı yakıyorsunuz ama acılarımız bizi bir arada tutacak ve acımız bizi daha da güçlendirecek. Hepinizi karanlık çukurlarınıza gömecek kadar kinliyiz ve korkmuyoruz.

Cem Yılmaz: Yazıklar olsun

Hadise: Tek dileğim; yok olmanız…

İbrahim Tatlıses: Acının karşısında birlik olalım, dimdik duralım.

Burak Kut: Bizi birlik – beraberlikten uzaklaştırmaya çalışan bu terör saldırıları amacına ulaşamayacak.

Wilma Elles: Bu güzel ülkeyi mahvedemeyeceksiniz…

Hülya Koçyiğit: Milletçe, vatan sevgisiyle kenetleneceğiz. Yüreğimizdeki sevgiyi çoğaltıp yaralarımızı saracağız. İnsanların yeni yıl umutlarını yok etmeye çalışan zihniyetler; BAŞARAMAYACAKSINIZ.

Berksan: Artık milletçe polis, istihbaratçı olacağız. Gözümüzü kulağımızı açacağız. Herkes yaşadığı yerde kimin kim olduğunu bilecek. Seferber olacağız. Kötü haberler almadan kötüleri haber vereceğiz. Nefes aldırmayacağız bu cehennem tohumlarına.

Ayla Çelik: Elleriniz kırılsın, hepimizi kana buladınız. Kendi kanlarınızda boğulun.

Ece Erken: Allah büyük; hem burada hem de ahirette gün yüzü görmeyin.

Yonca Evcimik: Bize düşen birlik ve beraberliği korumak. Bu olayların hangi amaçlara hizmet ettiğinin farkında olup istenilen şeyleri onlara vermemek gerekiyor. Bölünmeden bir olup bu zor zamanları atlatmak için dimdik durmak gerek. Allah ülkemizi bu pis oyunlardan korusun.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments