Çağatay Ulusoy’un da aralarında bulunduğu ünlülerin uyuşturucu davasında iddianame açıklandı.

İstanbul 18 Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Savcı Emin Ateşağaoğlu, ‘Uyuşturucu madde ticareti yapmak amacıyla örgüt kurma, yönetme ve üye olma’ suçundan yargılanan 20 sanık için beraat, ‘Uyuşturucu madde ticareti’ suçundan 23 kişi için 18.5 yıla kadar hapis cezası istedi. Savcı mütalaasında; Çağatay Ulusoy, Cenk Eren olarak tanınan Yüksel Venedik, Gizem Karaca ve Selin Boronkay’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi için, ‘Uyuşturucu madde kullanmak’ suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istedi. Mütalaada, bu kişiler için istenen cezanın 5 yıl süreyle ertelenmesi de talep edildi. Mütalaada, 5 yıl ertelemeli 5 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması istenen Cenk Eren’in, kullanmak amacıyla satın aldığı uyuşturucu maddenin parasını banka kanalıyla yolladığı belirtildi.

Selin Borankay’ın evinde yapılan aramada 3 gram bonzai, 39.4 gram esrar, 1 adet extacy bulunduğu belirtilen mütalaada; sanıklardan Çağatay Ulusoy’un da satın aldığı uyuşturucu maddeleri kendisinin veya Gizem Karaca’nın evinde birlikte kullandıkları belirtildi.

İlk duyulduğunda Ulusoy’un hayranlarını endişelendiren bu gelişme, Savcı’nın 5 yıl süreyle erteleme istemesi sebebiyle yerini göreceliği bir rahatlığa bıraktı. Eğer dava sürecinde sürpriz bir gelişme olmazsa, Ulusoy hapse girmeyecek ve erteleme cezası alacak. 5 yıl süreyle benzeri bir suç işlemezse de, bu suç sicilinden silinecek.


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments