Val Kilmer, kanseri büyük oranda atlattığını söyledi.

Kilmer, oyuncu arkadaşı Michael Douglas’ın kendisi hakkında geçen yıl ortaya attığı kanser iddiasının ardından ilk kez kendisine gırtlak kanseri teşhisi konulduğunu doğruladı. Sosyal haber sitesi Reddit’te hayranlarının sorularını yanıtlayan 56 yaşındaki ‘Batman’in yıldızı, durumu hakkında ilk kez bilgi verdi.

Bir hayranının, ‘Bir süre önce Michael Douglas sizin kansere yakalandığınızı iddia etmişti. Doğru mu? sorusu üzerine, ‘(Micheal Douglas) muhtemelen bana yardımcı olmaya çalışıyordu çünkü basın, o günlerde benim nerede olduğumu soruyordu. Kanser tedavisi gördüm’ yanıtını verdi.

‘Top Gun’ filminin yıldızı, ‘Ancak dilim tedaviye rağmen hala şiş ve kendi sesimi çıkaramıyorum, dolayısıyla insanlar hala hasta olduğumu düşünüyor. Ama büyük oranda iyileştim’ eklemesini yaptı.

Michael Douglas
  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Michael Douglas

Kanser iddialarını yalanlamıştı
6 yıl önce yakalandığı dil kanserini yenmeyi başaran Michael Douglas, meslektaşı Kilmer’in de kansere yakalandığını ve durumunun pek iyi olmadığını açıklamıştı.

1 Kasım 2016 günü Londra’da, Jonathan Ross’un Q&A adlı TV şovuna katılan Oscar’lı aktör; 1996 yılında Kilmer ile birlikte rol aldığı filmin beklediği gibi başarılı olamadığını söylemişti. Ardından da, meslektaşının bugünlerde zor günler geçirdiğini şu sözlerle aktarmıştı:

‘Val harika bir adamdı. Bugünlerde benim de daha önce uğraştığım illetle, yani kanserle mücadele ediyor. Ve ne yazık ki, gidişat pek de iyi değil.’

‘Dualarım onunla… Kanserle zorlu bir mücadelenin içinde olduğu için siz medya olarak, kendisinden haber alamıyorsunuz.’

Hayranlarını şoke eden bu sözler karşısında Val Kilmer, Facebook hesabından şu açıklamayı yaptı:

‘Michael Douglas’ı çok seviyorum ama yanlış bilgilendirilmiş. Onunla en son iki yıl önce, boğazımla ilgili soruna tanı koyması için bir uzman tavsiyesi için görüşmüştüm. Hala tedavi görüyorum ama kanser değilim. Geçen yıl 3 film birden yaptım. Hatta birisini yönettim. Eğer hasta olduğumu ve ölümle mücadele ettiğimi düşünüyorsanız, Westwood’a gelin ve nasıl mutlu bir hayat sürdürdüğümü görün.’

Ünlü aktör Val Kilmer 31 Ocak 2015 günü, boğazında meydana gelen kanama sonrasında ağzından kan gelmesi nedeniyle acilen hastaneye kaldırılmıştı. ‘Batman Forever’ filminin ünlü aktörü Kilmer, Santa Monica’daki UCLA Tıp Merkezi’ne yatırılmış, boğazındaki tümörün ameliyatla alındığı öne sürülmüştü.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments