Şovmen Okan Bayülgen, ticarete atılarak işletme sektörüne girdi.

2016 Kasım ayında Kanal D’de başlaması gereken programı iptal edilen Bayülgen, işletme sektörüne adım attı. 52 yaşındaki şovmen, Bodrum’da Barlar Sokağı olarak bilinen bölgede Dada Salon adıyla bar işletmeye başladı. Dekorasyonuyla dikkat çeken mekanın girişinde, Bayülgen’in balmumu heykeli bulunuyor.

2016 Altın Kelebek Televizyon Ödülleri’nin verildiği gecede yaşanan Okan Bayülgen krizi, ünlü şovmenin medya sektöründen adının silinmesine yol açmıştı. Kriz, TRT’de yayımlanan ‘Diriliş’ dizisi ekibinin ödülünü almasının ardından konuşma yapamaması ve törenin sunucusu Bayülgen’in sahnedeki açıklamaları sonrasında başlamıştı. ‘Diriliş’ dizisi yapımcıları ve oyuncuları aldıkları ödülü iade etmişti.

Yaşananlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da tepki göstermiş Bayülgen’i ima ederek, ‘Beyefendi de izleyememiş, fırsat bulursa izleyecekmiş’ ifadelerini kullanmıştı. Bayülgen ise özür dileyerek ‘Bu benim esprili tutumum, konuşma tarzım. Bundan dolayı da kimse alınmaz. Ben dizinin adını ön plana çıkarmak için tekrar tekrar söyledim. Kimseyi kırmayı istemedim. Kırdıklarım varsa özür dilerim’ demişti.

Bu gelişmeler üzerine, Bayülgen’in Kasım 2016’da Kanal D’de başlaması gereken programı iptal edilmişti. Bu kararla birlikte Kanal D, yıllardır birlikte çalıştığı ünlü şovmenle yollarını ayırmıştı.

Sosyal medya üzerinden ölüm tehditleri aldı
13 Kasım tarihinde Zorlu Center’da düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri töreninde ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisiyle ilgili yaşanan kriz sonrası hedef tahtasında yer alan Okan Bayülgen’in, Kanal D ekranlarında başlayacağı yeni programı tehlikeye girmişti. Posta gazetesi yazarı Mesut Yar konuyla ilgili, Kanal D’nin Bayülgen’in programı için yüksek maliyetle dekor inşa ettiğini ve bu kadar yatırımı sokağa atmayacağını söylemiş ve eklemişti:

‘… Ama bir yandan da Okan’a olan tepki rüzgarının dinmesini beklemek de şart sanki. Benim bildiğim tarih 14 Kasım’dı. Şimdi ise rakamsız bir tarih yaprağı var önümde. O meşhur replikte olduğu gibi; bilemiyorum Altan, bilemiyorum?’

Bu olayın ardından Bayülgen’in ölüm tehditleri aldığı ortaya çıktı. Ünlü şovmen de; olay sonrasında kendisi hakkında yazılan küfür, hakaret ve tehdit içeren mesajları retweet yaptı.

İşte o tweet’lerden bazıları… Tabii sansürlü olarak…

‘seni tapınakçı seni hain k…’

‘hayattan hiçbir beklentisi olmayan yetersiz vitaminsiz h… ş… z k… İnşallah bir yerde karşılaşırız da.’

‘Ermeni asıllı birinin ERTUĞRUL ‘DİRİLİŞ’ hayranı olması beklenemez. Çünkü dedeleri gibi onun da karın ağrısı var.’Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments