Wilma Elles ikiz bebeklerini, Anadolu’ya özgü kurutulmuş sebzelerle besliyor.

Türk Böbrek Vakfının çocuklarda obezitenin azaltılması ve önlenmesi için başlattığı projenin ‘Çocuklar ve Egzersiz’ çalışmasına, ünlü oyuncu Wilma Elles ve dansçı Hasan Yalnızoğlu da destek verdi. Vakıf Başkanı Timur Erk, Elles, Yalnızoğlu ve öğrenciler, temel egzersiz hareketlerini içeren videolar çektiler.

Wilma Elles ve Hasan Yalnızoğlu ile çekimlere katılan çocuklara ‘sağlıklı yaşam gönüllüsü’ olmalarından dolayı birer rozet takan Erk, Elles ve Yalnızoğlu’na teşekkür plaketi takdim ederek, çekilen bu egzersiz videolarının, tüm okullara ulaşmasının sağlanacağını sözlerine ekledi.

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedin

Ünlü oyuncu Wilma Elles ise kendi ikizlerini nasıl beslediğini anlatıp miniklere tavsiyelerde bulundu:

‘Çocukların hastalıklardan korunması için anne – babalara çok iş düşüyor. Ben de çok yoğun çalışıyorum, ancak yine de ikizlerimi ev yemeklerinden mahrum bırakmıyorum. Olabildiğince sanayi ürünü gıdalardan uzak duruyorum. Çok güzel kurutulmuş köy ürünleri bulup, kışın yaz sebzelerini bu şekilde tüketiyorum. Tüm ebeveynlere de bunu tavsiye ediyorum. Çocuklara da bir tavsiyem var elbette… İleride sağlıklı, mutlu ve başarılı olmak istiyorlarsa, mutlaka yediklerine ve günde en az yarım saat spor yapmaya dikkat etmelerini öneriyorum.’

Spora 7 yaşında başladığını söyleyen Hasan Yalnızoğlu da , ‘Spor hem sağlık için hem de başarının anahtarı disiplin için olmazsa olmazdır. Genç dostlarıma tavsiyem; ileride ne iş yaparsanız yapın, eğer spora erken yaşta başlarsanız mutlaka başarınıza katkısı olacaktır’ dedi.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments