Yasemin Allen’den ilginç bir mochi topu bağımlılığı açıklaması geldi!

Ünlü oyuncu Yasemin Allen, Türkiye’den ABD’ye taşındıktan sonra kariyerinde hızlı bir yükseliş yaşıyor. Bunun sonucu olarak ünlü aktris, ABD’nin Utah eyaletinde düzenlenen Sundance Film Festivali’ne katıldı. ‘Strike Back’ dizisinde de rol alan güzel oyuncu, festivalde panele katıldı.

Festivalde dünyaca ünlü isimlerle buluşma fırsatı da yakalayan Yasemin Allen, İngiliz oyuncu Gerard Butler ile çekildiği bir fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı. Ünlü aktris, Gerard Butler’ın Japon usulü pirinç unundan yapılan minik pastalara olan düşkünlüğü için de ‘Yeni oluşan mochi topu bağımlılığı için özür dilerim’ yazdı.

Gluten açısından zengin pirinçten yapılan mochi topu, Japonların yeni yıl menüsünde önemli bir yere sahip. Pirincin un haline getirilmesi ya da uzun süre kaynatılmasıyla hazırlanan mochi, ızgara yapılarak ya da et suyunda kaynatılarak tüketiliyor. Tatlı soya sosu ya da su yosunu ile servis edilen mochi, yapışkan olduğu için bütün olarak yenildiğinde insanların boğazına kaçıp solunuma engel olabiliyor. Bu nedenle, Japonya’da her yılbaşında onlarca kişi mochi topu yüzünden hayatını kaybediyor.