Yılmaz Erdoğan, İstanbul Komedi Festivalininin kapanışında ‘güldürmeyi özlediğini’ söyledi.

12 yıl aradan sonra tiyatro sahnesinde seyircisiyle buluşan Yılmaz Erdoğan, ‘Münaşaka’ adlı gösterisiyle İstanbul Komedi Festivali’nin kapanışını yaptı.

Seyircisiyle hasret gideren Erdoğan, ‘Tiyatro çok enteresan bir şey. Eskiden evinken, uzak kalınca insan başında geriliyor ama ilk 10 dakika her zaman öyle olur. Sonra güzel oldu. Ben de özlemişim güldürmeyi açıkçası. Eğer komedyensen, esas ihtiyacın güldürmek. O yüzden sahalara döndüğüm için mutluyum’ diyerek duygularını dile getirdi.

Erdoğan ayrıca, önümüzdeki yıl Komedi Festivali’nin kapsamının genişleyeceğini söyledi ve ekledi:

‘İlki bu kadar ilgi görünce, artık giderek gelenekselleştireceğiz onu. Süresi de uzatılacak. Bu sene katılamayan arkadaşlar da katılacaklar.’

‘Ekşi Elmalar’ı anlattı
Ünlü oyuncu-yönetmen Erdoğan’ın ‘Ekşi Elmalar’ adlı yeni filminin basın toplantısı 20 Ekim günü Ritz Carlton Otel’de gerçekleşti. Gecce.com’un haberine göre basın toplantısında Erdoğan, filmiyle ilgili şunları söyledi:

‘Ekşi Elmalar’ uzun bir yazma sürecinin ardından tamamlandı. Gerçek olaylardan esinlenmiş bir hikayedir. Dedemin, teyzelerimin hikayesi diye çok bahsi geçiyor. Bir yönüyle doğru ama değiştirilmiş bir hikaye. Vizontele’de yaptığım gibi gerçek hikayeden başka bir kurgusal hikaye çıkardım. Benim çok mutlu olduğum bir çalışma oldu. Gururla torunuma seyrettiririm. Şimdi geldik işin eğlenceli kısmına. Filmimiz hayrolsun. Bundan sonrası seyirciye emanet. Onlar bilirler hangi filme nasıl davranacaklarını…’

Filmlerini artık oğluna da izletmeye başlayan Erdoğan, bu konuyla ilgili ise şunları söyledi:

‘Benim için fimlerimi oğlumun seyretmesi yeni bir sınav. Geçen gün Rodin Vizontele’yi izledi ve çok beğendi. Organize İşler’in yarısında bana; ‘Vizontele galiba daha iyi film baba’ dedi. ‘Sen de mi?’ dedim, ben de ona. Filmin güncel kısmı çok eğlenceli ama filmlerin ne olup olmadığı zamanla daha çok belli olan bir şey. Umarım bu filmimiz de zamana dayanıklı bir film olur.’

Bu filmle Türkiye’nin 30 yıllık tarihini, kalabalık bir aile hikayesi üzerinden beyaz perdeye taşıyan Erdoğan, Anadolu insanının yürek burkan hikayesini, mizah ve gerçeklikle harmanlayarak seyirciyi hem güldürüp hem ağlatıyor.

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği, Erdoğan’ın merakla beklenen bu filminde kendisi de dahil olmak üzere Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükran Ovalı, Devrim Yakut, Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Caner Cindoruk ve Cezmi Baskın gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

1970’li yıllarda Hakkari’de başlayan filmin hikayesi, 1990’lı yılların sonunda Antalya’da son buluyor.

Filmin ilk fragmanı burada…


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments