Yolanthe Cabau 3 bin 700 genç kızın hayatını kurtardı.

Galatasaraylı yıldız futbolcu Wesley Sneijder’ın eşi Cabau, 2008 yılında Arjan Erkel, Roelof van Laar, Evelien Hölsken gibi isimlerle birlikte ‘Free A Girl’ adlı bir dernek kurmuştu. Elçiliğini Sneijder’ın yürüttüğü bu dernek; Hindistan, Bangladeş, Tayland, Brezilya ve Hollanda’da hizmet veriyor ve bu ülkelerdeki 14 kuruluşa destek ve finans sağlıyor. Genç kızların zorla fuhuşa itilmesine engel olmayı ve itilenleri de kurtarmayı amaçlayan bu dernek, fuhuştan kurtarılan kızların rehabilitasyonuna ve topluma yeniden entegre edilmesine de katkı sağlıyor. 23 yaşına kadar olan kızların ve çocukların kurtarılmasını amaçlayan dernek, kurtardıkları genç kızlara iş imkanı da sağlıyor. Tüm bunlarla da yetinmeyen dernek, bu konuda toplumu bilinçlendirmek için de çaba sarf ediyor.

CNN Türk’ün haberine göre Hollandalı güzel Yenge, geçtiğimiz Mart ayında Hindistan’a giderek burada zorla fuhuş yaptırılan genç kızları kurtarmak için harekete geçmiş. ‘Free A Girl’ adlı dernek sayesinde polislerle irtibata geçen Cabau, buradaki 10 genç kızını hayatını kurtardı. Bugüne kadar ise 3 bin 700 genç kızı kurtaran derneğin elçisi Sneijder, dernekle ilgili şunları söylemişti:

‘Yolanthe, ‘Free A Girl’e kalbini ve ruhunu adadı. Ona bu yolda destek olmak istedim. Çocukların tacizine karşı güçlerimizi birleştirmek istedik.’


Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments