Türkiye kariyerinde Galatasaray forması giyen Hollandalı yıldız oyuncu Wesley Sneijder, eşi Yolanthe Cabau ile boşanıyor.

NU.nl sitesinde yer alan habere göre, Wesley Sneijder ve Yolanthe Sneijder-Cabau ayrılmaya karar verdi. Sneijder çiftinin menajeri, ülkenin en çok izlenen magazin programlarından RTL Boulevard’a bağlanarak bu gelişmeyi doğruladı. Menajer, 8 yıldır evli olan çiftin ayrılma nedenine ilişkin bilgi vermedi. Sneijder çiftinin, bir süre medyadan uzak durmak istedikleri ve özel yaşamlarına saygı gösterilmesi çağrısında bulundukları belirtildi.

Temmuz 2010’da İtalya’nın Castelnuovo Berardange kentinde evlenen ikilinin, daha önce de defalarca boşanacakları öne sürülmüş ama magazin basınının iştahla beklediği o gelişme bir türlü gerçekleşmemişti.

34 yaşındaki futbolcu kariyerine Katar’da devam ederken, Yolanthe Cabau ise şu aralar televizyon çekimleri için Tayland’da bulunuyor.

Uzun süre fotomodellik, dizi oyunculuğu ve televizyon sunuculuğu yapan Yolanthe Cabau’nun, bir erkek dergisi tarafından tam üç kez, ‘Hollanda’nın en seksi kadını’ seçildiğini de hatırlatalım.