Zayn Malik’in anksiyete sorunu, biraz daha kontrol edilebilir hale geldi.

Ünlü şarkıcı, aşırı kaygı sorunu nedeniyle birkaç konserini iptal etmek zorunda kalmıştı. Ancak Zayn, artık kendisine daha çok güveniyor ve sorunu kontrol altına aldığına inanıyor.

Evening Standard gazetesine konuşan Zayn, bakın konu hakkında neler söyledi:

‘Bu, bir gecede düzeltilebilecek bir sorun değil. Daha çok zamanla kontrol altına alınabilen bir durum. Özgüven eksikliğinden ve kendime olan inançsızlığımdan kaynaklandığına inanıyorum.’

Eski One Direction üyesi, ayrıca; solo kariyerine başlamasının anksiyete sorununu kontrol altına almasına yardımcı olduğunu söyledi. Zayn, bu dönemde, grup üyesi olduğu yıllara göre, kendisine daha çok güveniyor.

Genç yıldız, ünlü bir İngiliz Müslüman olmaktan dolayı gurur ve sorumluluk duyduğunu ama sadece kültürel kimliğiyle tanımlanmak istemediğini de sözlerine ekledi.

Kendisini özgüvensiz hissettiğini itiraf etti
23 yaşındaki şarkıcı, Haziran 2016’daki Capital FM’s Summertime Ball etkinliğindeki ilk solo performansını anksiyete bozukluğu yüzünden iptal etmişti. Elle dergisine konuşan Zayn, başkalarının kendisi hakkındaki düşünceleri dahil her şeyi kontrol etmeye çalıştığı zamanlarda oldukça stresli ve kolay incinebilir hissettiğini ifade etti:

‘Yaptığım şeylerde kendimi güvende hissetme durumum yok. Daha iyi bir noktaya gelmek için çaba harcıyorum. Bu yüzden zaman zaman yanlış bir şekilde çok mesafeli olduğum yönünde izlenim yaratıyorum. Algılanış biçimimi kontrol etmek istediğim için stres yaşıyorum.’

Zayn ayrıca, 2015 yılında One Direction grubundan ve nişanlısı Perrie Edwards’tan ayrıldığını ve bu gelişmelerin hayatını tamamen değiştirdiğini de sözlerine ekledi.

Konserini iptal etmesi kafaları karıştırdı!
11 Haziran 2016 tarihinde Londra’da düzenlenen Capital Summertime Ball festivalinde yer alacak sanatçılar arasında Little Mix, Nathan Sykes, Mike Posner, Craig David ile birlikte Zayn Malik de bulunuyordu. Anksiyete problemi nedeni ile konserini iptal ettiğini açıklayan Zayn Malik’in hayranları hayal kırıklığına uğradı.

23 yaşındaki şarkıcı Instagram hesabından yayınladığı mesaj ile hayranlarından özür diledi ve son birkaç aydır yoğun olarak anksiyete problemi yaşadığını ve bu yüzden sevenlerinden anlayış beklediğini ifade etti. Hayranlarından ‘önce sağlık’ yönünde mesajlar alan yakışıklı şarkıcı, bir gün sonra bu anlayışlı tavırlara teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Malik 2015 Mart’ında da, aşırı stres ve tükenmişlik sendromu iddiaları altında One Direction grubundan ayrılmıştı. Genç yıldızın yine bir psikolojik nedenle konserini iptal etmesi, yeniden tükenmişlik sendromuna girmiş olabileceği yönünde dedikoduların da ortaya çıkmasına sebep oldu.

Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments