Zayn Malik ve One Direction kozlarını ilk kez BRIT 2017’de paylaşacaklar.

İngiliz müziğinin en iyilerini belirleyen BRIT Ödülleri 2017’nin aday listesi açıklandı. Yılın Videosu (British Video) kategorisinde One Direction grubunun ‘History’ klibiyle gruptan ilk ayrılan isim olan Zayn Malik’in ‘Pillowtalk’ videosu rakip oldu. Böylece iki taraf, ilk defa bir ödül töreninde birbirine rakip oldu. Yılın Videosu kategorisinde yer alan tüm adaylar şunlardan oluştu:

Adele – Send My Love (to your new lover)
Calvin Harris Ft. Rihanna – This Is What You Came For
Clean Bandit – ‘Rockabye’
Coldplay – ‘Hymn For The Weekend’
James Arthur – ‘Say You Won’t Let Go’
Jonas Blue Ft. Dakota – ‘Fast Car’
Little Mix Ft. Sean Paul – ‘Hair’
One Direction – ‘History’
Tinie Tempah – ‘Girls Like’
Zayn Malik – ‘Pillowtalk’

Ortak çalışmalarına ara veren 1D başka hiçbir kategoride aday olamazken, Zayn Malik’in ‘Pillowtalk’ adlı çalışmasının ‘Yılın İngiliz Single’ı dalında da aday gösterildiğini belirtelim.

Ödüller, 22 Şubat’ta Londra’daki The O2’de sahiplerini bulacak.

Zayn, Mart 2016’da beş kişiden oluşan gruptan ayrılmıştı. Genç şarkıcı yaptığı açıklamada, ‘One Direction ile yaşamının hayal ettiğinin çok ötesine geçtiğini ancak beş yılın ardından gruptan ayrılması için şu anda doğru zaman olduğunu hissettiğini’ ifade etmişti. Ayrılık kararıyla hayranlarını hayal kırıklığına uğratmış olabileceğini, bunun için özür dilediğini bildiren Zayn, doğru olduğunu hissettiği şeyi yapması gerektiğini kaydetmişti.

Müzik listelerinde birçok kez zirveye oturan One Direction grubu ise; Malik’in ayrılık kararını hemen akabinde doğrulamış ve yoluna, kalan dört üyeyle devam edeceğini açıklamıştı. Ancak grubun geri kalan üyeleri Louis Tomlinson, Harry Styles, Liam Payne ve Niall Horan da, Aralık 2015’te ortak çalışmalarına ara vermişler ve birer birer kendi solo kariyerlerine yönelmişlerdi.

Suçu uzaylılara atmıştı!
Zayn Malik, One Direction grubundan ayrılmasını ‘bir uzaylının’ söylediğini iddia etti!

Bilindiği üzere, 23 yaşındaki şarkıcı Mart 2015’te gruptan ayrılmıştı. O dönemde uzaylı bir yaratık rüyasında Zayn’ı ziyaret etmiş ve Niall Horan, Louis Tomlinson, Liam Payne ile Harry Styles’dan oluşan ekibi terk etmesini söylemiş.

2016’nın Temmuz ayında Glamour dergisine konuşan yıldız, ‘Bir uzaylı rüyamda bana konuştu’ dedi ve ayrılış sürecine dair ilginç bir açıklama getirdi.

Zayn ayrıca; Michael Jackson’ın, müziğe girmesindeki ilham kaynağı olduğunu ifade etti:

‘İlham kaynağımın kim ve ne olduğunda şüphe yok. Michael Jackson’ın ‘Thriller’ı…’

Yakışıklı şarkıcı, efsane reggae yıldızı Bob Marley’in de hayranı olduğunu ve her konserinden sonra unutulmaz şarkıcıyı andığını ifade etti.Facebook hesabınızla yorum yapın!

Powered by Facebook Comments